Tisková zpráva: Šimon Zach druhý na Grandfinále Faldo Series

Saturday 25.10.2014

Již po osmnácté a podruhé v americkém resortu Greenbrier se konalo světové Grandfinále Faldo Series. V termínu 22. – 24. října bylo na hřišti The Old White TPC pozváno více než 80 špičkových juniorských hráčů a hráček, kteří si svou účast vybojovali v kvalifikačních turnajích zařazených do celosvětové série Faldo Series. Série turnajů pro nejlepší amatérské golfisty je pod přímo patronací duchovního otce série, Sira Nicka Falda. Turnaji od jehož vzniku v roce 1996 prošli i světový hráči jako Rory McIlroy, Yani Tseng, Melissa Reid, Oliver Fisher nebo Carly Booth. Z našich zástupců se do Grandfinále v minulosti kvalifikovali Ondřej Lieser, Vítek Novák, Šimon Zach nebo Marie Luňáčková. V České republice mohli hráči získat pozvánku do Greenbrier během červnové třídenní kvalifikace na hřišti Golf Resortu Telč.
Na letošním Grandfinále se představilo celkem osm hráčů a hráček z České republiky, mimo jiné absolutní vítězka telčské kvalifikace Marie Luňáčková a vítěz chlapecké kategorie a velký favorit Grandfinále osmnáctiletý Šimon Zach.
Díky povedeným dvou úvodním kolům nastupovat do finálových bojů Šimon Zach na samostatné první pozici. Až na poslední jamce finálového kola se na něj dotáhl Američan Zachary Bauchou, který díky birdie poslal oba do play-off. Tam hned na první jamce rozehrávky obrátil vítězství na svojí stranu Bauchou, který se tak stal se skóre 212 (+2) celkovým vítězem světového Grandfinále Faldo Series 2014. Na druhém místě skončil Šimon Zach, který suverénně zvítězil v kategorii chlapů pod 18 let, třetí skončil s odstupem dvou ran Angličan Paul Kinnear.
„Tak dnešek nebyl úplně podle mých představ. Nedařilo se mi moc skórovat. Jediné birdie, které jsem zahrál, bylo hned na první jamce,“ zhodnotil Zach po rozstřelu svůj výkon. „Bylo to super, bojoval jsem až do konce, nevyšlo to v rozehrávce, ale myslím, že takový je život, takový je golf. Vyhrál jsem navíc svoji kategorii, což znamená, že můžu jet na turnaj Grandfinále Faldo Series Asia do Číny,“ uzavřel letošní Grandfinále v Greenbrier Zach. Pro Zacha je tak druhé místo v absolutním pořadí po loňském třetí příčce další výrazný úspěch v jeho kariéře.
Mezi dívkami zvítězila domácí Megan Khang, která porazila o jednu ránu Filipínkou Del Rosario. Nejlepší z českých hráček byla na sedmém místě Marie Luňáčková, která skončila celkově na 19. děleném místě.