Grandfinále Faldo Series živě: Šimon Zach po rozstřelu druhý

Saturday 25.10.2014

Grandfinále Faldo Series živě: Šimon Zach po rozstřelu druhý

Grandfinále Faldo Series 2014 je minulostí a díky strhujícímu závěrečnému kolu se o něm bude ještě dlouho mluvit. Důvodem je úžasný souboj mezi vítězem české kvalifikace z Telče Šimonem Zachem a Američanem Zachary Bauchou.

Šimon nastupoval do finálových bojů ze samostatného prvního místa s náskokem jedné rány právě na Američana a na prvních devíti jamkách se Šimonovi díky několika Bauchouvým chybám podařilo náskok navýšit dokonce na dvě rány. „Nedařilo se mi moc skórovat. Jediné birdie, které jsem zahrál, bylo hned na první jamce. Na začátku jsem dal 2 trojpaty, které mě stály bogey,“ hodnotil ihned po odehrání svoji hru Zach.

Druhou devítku zahrál Šimon čistě bez jediného zaváhání, ale také se mu na rozdíl od Američana nedařilo skóre snižovat. „Celou hru se mi nedařilo ani ne tak skórovat jako se opravdu přiblížit na nějakou vyloženou šanci. Je to tady o to těžší, že jsou tady jen 2 pětipary. Takže, když člověk nezahraje opravdu precizní ránu, aby se přiblížil na birdie, tak to birdie nezahraje,“ vysvětloval záludnosti hřiště The Old White TPC Zach. Až do téměř samého závěru Šimon udržoval před Bauchouem náskok jedné rány, avšak Američan zmobilizoval všechny síly a díky birdie na poslední jamce poslal oba borce do play-off.

Rozhodovat se mělo opět na osmnácté jamce, 148 metrů dlouhém paru tři. „Rána do greenu nebyla vůbec špatná. Rozhodl jsem se, že ji zahraju volně, fakt se mi povedla. Byl jsem na nějakých 6, 7 metrech, Zachary byl na nějakých 3, 4 metrech, říkal jsem si, že pravděpodobně zaskóruje, protože ten den putoval fakt dobře. Navíc jeden takový putt už dal. Rozhodl jsem se, že to zkusím, musím to dát. Nezaputoval jsem to špatně, ale přečetl jsem to na jinou rychlost, než jsem to zaputoval. Projelo mi to kolem jamky, skončilo to asi 1,5 m za jamkou. Měl jsem putt z kopce, který jsem opět možná trochu přečetl jinak, možná trošku špatně zapatoval,“ přibližoval dění Zach v těch rozhodujících chvílích.

Šimona i přes zklamání na závěrečné jamce však neopustila jeho věčně optimistická nálada. „Bylo to super, bojoval jsem až do konce, nevyšlo to v rozehrávce, ale myslím, že takový je život, takový je golf. Určitě to jsou zkušenosti do budoucna. Vyhrál jsem svoji kategorii, což znamená, že můžu jet na Grandfinále Faldo Series Asia do Číny,“ hodnotil celý turnaj Zach.

Z českých dívek dopadla nejlépe Maruška Luňáčková, která skončila na solidním děleném devatenáctém místě a jako sedmá nejlepší dívka. Patrik Jeřicha dělenou 24. pozici. Na děleném třicátém šestém místě skončil Jiří Zuska, o tři místa hůře se umístila Kristýna Frýdlová. Františka Luňáčková obsadila dělenou 54. příčku absolutního pořadí, Hanka Ryšková obsadila 66. a Johana Luňáčková 76. místo.

Tolik závěrečná zpráva z Grandfinále Faldo Series 2014, počátek příštího týdne přineseme ohlédnutí za Faldo Series 2014 očima přímých účastníků.