Grandfinále Faldo Series živě: Šimon Zach ve vedení

Saturday 25.10.2014

Grandfinále Faldo Series živě: Šimon Zach ve vedení

Americký sen Šimona Zacha se pomalu stává skutečností. Druhé kolo světového Grandfinále Faldo Series na resortu v americkém Greenbrier mají hráči za sebou a z českého pohledu přináší průběžná výsledková listina skutečně pozitivní informace.

Hlavní zpráva druhého kola: Šimon Zach se osamostatnil na průběžném prvním místě. Lehce po půl desáté místního času začíná Šimon z desátého odpaliště svoje druhé kolo. První zaváhání přichází na jamce číslo 15, kde oproti včerejšímu birdie připisuje bogey. Toto zaváhání napravuje hned na následující jamce, kdy hraje birdie. Konec první devítky se Šimonovi daří a i na osmnácté jamce proměňuje putt do birdie. Začátek druhé devítky je trochu smolný, jako včera přichází chyba na obávané jamce číslo jedna, která znamená double bogey. Zbytek kola je však z Šimonovy hry cítit klid a zbývajících osm jamek hraje jasně do paru, na čtyřce dokonce zapisuje birdie, díky němuž si buduje náskok na své soupeře. Druhé kolo zahrané v paru hřiště společně se včerejším -1 znamená samostatné vedení o jednu ránu před Američanem Zachary Bauchou a dokonce o tři rány před dvojicí hráčů na děleném třetím místě.

Druhá hvězda české výpravy Maruška Luňáčková prokázala své kvality a ukázala, že se může měřit s těmi nejlepšími světovými hráčkami. Po odpoledním startu hned přichází, stejně jako u Šimona, double bogey na, pro české hráče prokleté, jedničce. To je ale vzápětí napraveno dvěma birdie na trojce a pětce. Dalších jedenáct jamek hraje Maruška chytrý golf bez zaváhání, špičkový výkon je trochu pokažen až dvěma bogey na posledních dvou jamkách. Celkově tedy +2 na kolo, +6 celkově a do třetího kola bude Maruška nastupovat na nadějné 12. pozici.

Svojí hrou se vytál také Patrik Jeřicha, po včerejších +4 zahrál ve druhém kole +5, tedy dělená osmnáctá pozice. Třicátýdruhý je po kolech 76 a 77 ran Jiří Zuska. Druhé kolo nevyšlo podle představ Kristýně Frýdlové, po včerejších 75 zahrála 81 ran a do závěrečných bojů se vydá z děleného 41. místa. Františka Luňáčková je na 63. místě, Hanka Ryšková na 70. a Johanka Luňáčková na 77. místě.

Tolik rychlé zprávy z druhého dne světového Grandfinále Faldo Series. Jak si povede na hřišti The Old White TPC česká výprava ve velkém zítřejším finále? Udrží Šimon Zach vedení a zapíše se tak do dějin tohoto významného podniku? Zabojuje Maruška Luňáčková a posune se do top 10? O tom všem Vás budeme už brzy informovat.