Grandfinále Faldo Series živě: Šimon Zach po prvním kole vede

Thursday 23.10.2014

Grandfinále Faldo Series živě: Šimon Zach po prvním kole vede

Šimon Zach potvrdil roli favorita a po prvním kole na světovém Grandfinále Faldo Series je na děleném prvním místě.

Středa 22.10., první hrací den, byla z českého pohledu nadmíru úspěšná. České fanoušky potěšil výkon hlavně Šimona Zacha, který se nezalekl role favorita a se hřištěm The Old White TPC si poradil s výsledkem -1. Po startu ve 13:10 hodin místního času z prvního odpaliště čekal na Šimona obávaný pětipar, na kterém si trochu smolně připisuje bogey. Možná ale toto procitnutí Šimona nastartovalo a od té doby začíná hrát sebevědomý a útočný golf, který je Šimonovi vlastní. Během prvních šesti jamek stahuje Šimon skóre až na -2, avšak nepovedená sedmá tříparová jamka znamená double bogey a stahuje Šimona z průběžné vedoucí pozice. Po organizační pauze v Half-way domečku čeká na Šimona druhých devět jamek na The Old White TPC, hřišti prověřeném přesně stoletou historií a pravidelným konáním turnaje zařazeným do okruhu PGA. Birdie na dvanáctce je pokaženo bogey hned na následujícím 411 metrů dlouhém čtyřparu. Přesto do konce kola využívá tříparovou patnáctku k úspěšnému útoku a to znamená celkové skóre 69 ran (-1) a dělené první místo v absolutním pořadí.

Hráčka, do které jsou na Faldo Series vkládány největší české naděje, je bezesporu absolutní vítězka českého Faldo Series z Telče Maruška Luňáčková. Na tu čekal brzký start už v 08:30 hodin. Té, stejně jako Šimonovi, nevyšla první jamka, kde připisuje bogey. Během první devítky se naplno projevuje obtížnost hřiště Greenbrier, kdy ani solidní hra neznamená skvělý výsledek a Maruška si tak na jamkách 4 a 6 píše do skórekarty další dvě bogey. Začátek druhé devítky a první birdie dnešního dne dostává Marušku zpátky do hry o ty nejvyšší příčky, avšak dvě bogey na čtrnáctce a osmnáctce znamenají výsledek 74 ran (+4) a nadějnou dělenou patnáctou pozici.

Pěkný golf předváděli z českých hráčů také Patrik Jeřicha – 74 ran (+4) znamená stejně jako u Marušky dělenou patnáctou pozici a otevřené brány k úspěchu. O ránu více zahrála Kristýna Frýdlová, která po první dnu přenocuje na děleném 25. místě. Jiří Zuska zaznamenal 76 ran (+6), což ve výsledku znamená průběžnou 31. příčku. Hanka Ryšková, 78 ran, 47. místo. První kolo se z české výpravy nevydařilo dvěma sestrám Luňáčkovým – Františka zahrála +15, Johanka +18.

Tolik první kolo v Greenbrier z českého pohledu. Nechme se překvapit, co přinese dnešní druhé kolo. Udrží Šimon vedení? Posune se Maruška dopředu? A co s hráči udělá vítr, který je předpovídán na druhé kolo? To se již brzy dozvíte v další reportáži.