Grandfinále Faldo Series - 2. díl

Wednesday 15.10.2014

Grandfinále Faldo Series - 2. díl

Dny do zahájení světového Grandfinále Faldo Series v americkém Greenbrier neúprosně utíkají, přesně za dva týdny bude zahájeno první finálové kolo a my budeme u toho. Předtím Vám ale představíme, co na celkem osm českých hráčů čeká a proč je Grandfinále skutečným svátkem nejen juniorského golfu.

Finále Faldo Series není jen běžný tříkolový turnaj. Provází jej nabitý doprovodný program, který je zaměřen na rozvoj golfových dovedností každého účastníka. Základem je pravidelný přímý kontakt s šestinásobným vítězem turnajů kategorie Major, Sirem Nickem Faldem, který mezi jednotlivými turnajovými koly vede semináře a workshopy. Nezastupitelnou roli přitom hraje také Keith Wood, osobní trénér Nicka Falda, kterého už mnozí hráči znají z českého Faldo Series v Telči. Jakkoliv je Sir Nick skvělým mentorem a hlavní postavou celého týdne, program není postaven pouze na něm. Například loni byl mezi pozvanými hosty Dr. Gio Valiante, jeden z nejuznávanějších sportovních psychologů, do jehož stáje patří například Justin Rose. Své semináře v Greenbrier vedla také Suzy Whaley reprezentující ženský golf – první žena, která se jako první kvalifikovala na PGA Tour, do té doby čistě mužskou záležitost. Hráči také mají možnost využívat vybavení The Greenbrier Faldo Golf Center – špičkové tréninkové zázemí, mimo jiné s monitorovacím zařízením TrackMan.

Velkým lákadlem, proč se do Greenbrier kvalifikovat, je zajištění turnaje, které si nezadá s podniky PGA. To potvrzuje i Olda Šámal, ředitel turnaje Faldo Series Czech Championship, který se loni, stejně jako letos Grandfinále účastnil jako vedoucí české výpravy: „Nedávno jsem tuto otázku řešil a z mého pohledu je Faldo Grandfinále na úrovni profi turnaje PGA tour.“ Hráči celý týden neřeší nic jiného než golf, vše je zajištěné. Od bydlení ve velmi luxusním hotelu přes kompletní catering až po transfery.

Neposlední výhodou je načasovaní celé akce, všichni hráči již mají prakticky po sezóně, pro většinu z nich je to bonus za desítky a stovky odpracovaných hodin na driving range či hřišti a celá akce se tak nese ve velmi pohodové atmosféře. Na druhou stranu Grandfinále v Greenbrier nemusí být konečná – pokud se hráči podaří uspět v některé z kategorií, dostává pozvánku na Grandfinále asijské části Faldo Series v čínském Mission Hills – jako se to loni povedlo Šimonu Zachovi. Kromě toho na absolutního vítěze či vítězku čeká divoká karta na jeden z profi turnajů European Tour, respektive Ladies European Tour.

Tolik k lákadlům Grandfinále Faldo Series, příští týden si představíme resort v Greenbrier. Mimo jiné využijeme přítomnosti Šimona Zacha na Golf Resortu Písek během nadcházejícího CZ Golf Masters a krátce ho vyzpovídáme.