Grandfinále Faldo Series - 1. díl

Saturday 04.10.2014

Grandfinále Faldo Series - 1. díl

Za dva týdny, přesně 19. října, začíná pro pět českých amatérů, vítězů české kvalifikace a talentů českého golfu, jedna z největších událostí této sezóny, pro mnohé z nich i dosavadní kariéry – Světové Grandfinále Faldo Series. Společnost CZ Golf, která už čtvrtým rokem přiváží do Čech tento špičkový juniorský turnaj, Vám společně s Oldou Šámalem, ředitelem turnaje Faldo Series Czech Championship, v několika následujících článcích představí detaily a „insider“ informace z této mimořádné akce.

Grandfinále Faldo Series, celosvětová série sportovních turnajů určených pro nadějné juniorské hráče, jejímž cílem je vychovávat nastupující generaci nových, špičkových golfistů, se oficiálně koná od 21. do 24. října v elitním resortu Greenbrier. Pro české hráče však program začíná už 19. října, kdy pět českých nadějí a jejich doprovod z Prahy a Vídně odlétá přes Heathrow do Washingtonu.

Ve výpravě nebudou chybět všichni vítězové z červnového Faldo Series na resortu v Telči: dvě dívky Maruška Luňáčková a Hana Ryšková, české barvy v kategorii chlapců budou hájit Šimon Zach, Jiří Zuska a Slovák Oliver Gábor. Jako vedoucí výpravy vysílá Faldo Series ředitele telčského turnaje Oldu Šámala. Česká výprava však neznamená pouze šampiony z Telče - Faldo Series je celosvětový podnik a i čeští hráči se mohou kvalifikovat na některém ze zahraničních turnajů Faldo Series. Pro letošní rok se to v rakouském Waidhofenu povedlo Kristýně Frýdlové a Františce Luňáčkové, na slovenském Faldo Series si potom místa vybojovala i třetí ze sester Luňáčkových Johana a Patrik Jeřicha.

A cože to na českou výpravu během nabitého turnajového týdne čeká? Po příjezdu na resort v Greenbrier – ten si detailně představíme v některém z dalších dílů – čeká v pondělí 20. října na hráče aklimatizační den, mnozí hráči využijí příležitost a zahrají si cvičně alespoň devět jamek, aby se zvolna seznámili s hřištěm. V úterý je na programu oficiální cvičné kolo, na hráče čeká už špičkově připravených 18 jamek. Pro některé hráče to bude vůbec poprvé, kdy budou mít příležitost hrát na hřišti takového věhlasu, pro většinu českých hráčů to bude na Grandfinále premiéra, pouze trojice Šimon Zach, Maruška Luňáčková a Kristýna Frýdlová budou navazovat na svoje loňské účinkování. V předvečer oficiálního zahájení turnaje čeká na hráče i doprovod milá povinnost v podobě společenského zahajovacího večera. Od středy 22. do pátku 24. čeká na hráče tříkolový turnaj, jaký znají spíše jen z televize, rozdíly mezi běžným sportovním turnajem a Grandfinále Faldo Series si představíme příště.

V příštím díle se také dozvíte, co vše hráči v Greenbrier zažijí a proč skutečně stojí za to se kvalifikovat, v posledním díle Vám představíme resort v Greenbrier a některé detaily ze zákulisí turnaje. Tato třídílná série poté bude pokračovat každodenním přímým zpravodajstvím z Greenbrier. Konec října bude v barvách Faldo Series.