Co dělají finalisté Faldo Series o prázdninách?

Friday 22.08.2014

Zanedlouho to budou dva měsíce, co jsme s napětím sledovali strhující souboje během Faldo Series Czech Championship. Co se za těchto několik prázdninových týdnů, které uběhli od turnaje v Golf Resortu Telč, ve světě juniorského golfu událo? A jak si vedou v letošní sezóně hráči, kteří svoji pozvánku na celosvětové finále Faldo Series vybojovali právě v Telči?
Absolutní vítěz chlapecké soutěže, Šimon Zach, po krátkém odpočinku po Faldo Series rychle naskočil do turnajového kolotoče. Úspěch zaznamenal poslední červencový víkend, kdy se v na hřišti GC Hamburg Wendlohe zúčastnil Mezinárodní ho mistrovství Německa mužů. Po prvních dvou kolech 75 a 72 nebyla Šimonova účast ve finálových kolech dlouho jistá. V sobotu a v neděli však došlo ke zvratu a po sobotních 67 (-5) a nedělních 69 (-3), celkem -5, obsadil Šimon v nabité konkurenci solidní 22. místo.
O dva týdny později podnikl Šimon Zach další výjezd na zahraniční turnaj. Cílem bylo tentokrát poměřit síly v jamkové hře na R&A The Boys Amateur Championship ve skotském Prestwicku. Po skvěle zahrané kvalifikaci nastupoval do vyřazovacích bojů ze šesté pozice. Ve druhém kole jamkovky porazil Šimon Francouze Sama Testelina, ve třetím kole těsně zdolal Angličana Jacka Singha Brara. Osudným se Šimonovi stal až Dán Christopher Bring, který mu zavřel dveře k postupu mezi nejlepší osmičku.
Vítězka dívčí části z Telče, Maruška Luňáčková, měla za poslední dva měsíce také nabytý program. Nejprve koncem července skončila na druhém místě na Mezinárodním mistrovství ČR juniorů v Karlových Varech. Dalším vrcholným podnikem bylo Mezinárodní MČR na rány v Mladé Boleslavi, kdy výkonem -6 vybojovala za Slovinkou Pogačar druhé místo a stala se tak národní mistrní. Horkou novinkou je Maruščino vystoupení na Faldo Series Slovakia Championship (19.-21.8., hřiště Black Stork), kdy se letos už podruhé stala absolutní vítězkou některého z turnajů Faldo Series. Na druhém místě skončila její sestra Johana, která si tak odváží pozvánku na celosvětové finále v Greenbrier. Bude to tak poprvé v historii Faldo Series, kdy se jednoho grandfinále zúčastní tři sourozenci.
Nejlepším hráčem slovenského Falda se stal Patrik Jeřicha, který je tak dalším Čechem, který se tak podívá na hřiště The Old White TPC, kde se letošní finále v říjnovém termínu koná.
Na hřiště Black Stork měl namířeno také Vítek Novák, který si chtěl, po neúspěšné bitvě v Telči se Šimonem Zachem, zajistit letenku do Greenbrier. Jeho účast však „překazil“ úspěch na Mezinárodním MČR v Mladé Boleslavi, kde se Vítek zaslouženě stal novým mistrem republiky a kromě titulu získal také hrací kartu na turnaj European Tour Czech Masters na Albatrossu. Zde včera a dnes předvedl solidní výkon a i přes nepostup do finálových kol patřil k nejlepším českým hráčům.
Je tedy vidět, že série Faldo Series se stává skutečně platformou pro ty nejlepší juniorské hráče, kteří se ani v silné mezinárodní konkurenci na nejrůznějších elitních turnajích rozhodně neztrácejí. Směrem k blížícímu se celosvětovému finále budeme aktivitu na webu faldoseries.cz postupně zvyšovat a informovat Vás o aktualitách týkajících se Faldo Series a jejich účastníků.