Ohlédnutí za Faldo Series Czech Championship 2014

Friday 04.07.2014

Ohlédnutí za Faldo Series Czech Championship 2014

Jaké bylo Faldo Series Czech Championship 2014? Jedním slovem velmi vydařené. Zkušený organizační tým v čele s manažerkou resortu v Telči Kateřinou Březinovou a Oldou Šámalem, ředitelem turnaje připravil pro 126 vybraných juniorských hráčů dokonalé podmínky. Na turnaj po celou dobu osobně dohlížel Matt Worthington, manažer celosvětové série Faldo Series a Keith Wood, osobní trenér a dlouholetý přítel Sira Nicka Falda, zakladatele celé série. Nejen ti si pochvalovali skvělou připravenost resortu a příjemnou atmosféru mezi hráči a organizátory.
Hrací víkend byl podpořen i ideálním golfovým počasím, první a druhé kolo se neslo ve znamení slunečného letního počasí s teplotami lehce přes 20 stupňů, pouze na závěr třetího kola přišlo mírné ochlazení a několik nepříjemných dešťových přeháněk, nicméně nic, co by nějak bránilo hladkému průběhu letošního ročníku.
Ani mokré a větrné počasí na konec turnaje nezabránilo mnoha hráčům přinést na skóre kartě skvělé výsledky, celkově nejlepší kolo zaznamenala pozdější vítězka celého turnaje Maruška Luňáčková, která zahrála neskutečných 65. 7 ran pod par hřiště znamenalo jasný útok na rekord hřiště, bohužel několik neproměněných puttů na birdie bylo proti.
Nádherný souboj se odehrával v kategorii chlapců 17-18 let Šimonem Zachem a Vítkem Novákem, kteří bojovali i o celkové prvenství napříč všemi kategoriemi. Šimon nastupoval do posledního kola na druhém místě se ztrátou 3 ran právě na Vítka, který na poslední chvíli dal přednost obhajobě loňského titulu na Faldo Series před účastí na PGA v Ostravici. Díky Šimonovu koncentrovanému výkonu se karty postupně otáčely a diváci tak mohli sledovat jeden z nejhezčích soubojů letošní turnajové sezóny.
Z vítězství se nakonec mohl radovat Šimon Zach, kterého do světového finále na špičkový americký resort Greenbrier doprovodí nejen absolutní vítězka Maruška Luňáčková, ale také ostatní vítězové chlapeckých a dívčích kategorií Hanka Ryšková, Jiří Zuska a Slovák Oliver Gábor.
A ti, co neuspěli během telčského turnaje, si mohou vybojovat postup na finále v okolních zemích. Řada českých hráčů se chystá do rakouského Waidhofenu, kde se již příští víkend hraje Faldo Series Austrian Championship, koncem srpna se potom na hřišti Black Stork Velká Lomnica hraje slovenská kvalifikace na světové grandfinále.
Mimochodem pokud si chcete prohlédnout resort, na kterém se bude letošní Grandfinále Faldo Series odehrávat, máte tento víkend jedinečnou příležitost, stačí si zapnout ČT4 Sport nebo Golf Channel, kde přímým přenosem běží turnaj PGA The Greenbrier Classic 2014.
Ročník 2014 je tedy za námi, ohlasy z řad hráčů, diváků a odborné veřejnosti jsou prakticky jen pozitivní a už teď se tešme na příští ročník.