Oficiální reportáž z Faldo Series Czech Championship 2014

Monday 30.06.2014

Oficiální reportáž z Faldo Series Czech Championship 2014

Je dobojováno, po třech dnech turnajového soupeření spadl v neděli do jamky poslední putt letošního Faldo Series Czech Championship.
Golf resort Telč hostil ve dnech 27. – 29. 6. 2014 špičkový juniorský golf. Tamní resort přivítal bezmála 130 nadějných juniorských hráčů a hráček ve věku 12 - 21 let. Ti se utkali v pěti různých kategoriích o neoficiální titul nejlepšího českého juniorského golfisty.
Již čtvrtým rokem se Faldo Series Czech Championship koná v Golf Resort Telč, pro jehož volbu hovoří výborná dostupnost hřiště, oblíbenost mezi hráči a v neposlední řadě skvělá kondice hřiště a vysoká kvalita, která byla navíc podpořena konáním Národního mistrovství ČR ve hře na jamky pouhý týden před termínem Faldo Series.
Díky velkému zájmu hráčů museli letos pořadatelé nastavit přísná kritéria pro účast a do turnaje bylo pozváno jen nejlepších 126 z bezmála 150 přihlášených hráčů. Za účasti Keithe Wooda, osobního trenéra Sira Nicka Falda, šesti násobného vítěze turnajů Major, bylo o vysokou sportovní kvalitu postaráno.
Stejně jako v minulých letech se hrálo o pět pozvánek na světové grandfinále, každý z vítězů své kategorie má zaručenou účast na Faldo Series Grand Final, které se tento rok koná začátkem října na elitním resortu v americkém Greenbrier, pravidelném dějišti turnajů PGA.
Absolutní vítězkou Faldo Series Czech Championship mezi dívkami se po přesvědčivém výkonu stala s náskokem devíti ran obhájkyně loňského titulu Maruška Luňáčková. Rozhodující náskok si vytvořila ve druhém kole, kdy telčské hřiště zdolala skvělým výkonem 7 ran pod normu. Celkové skóre -8 zaručilo Marušce Luňáčkové suverénní vítězství nejen mezi dívkami, ale také napříč všemi kategoriemi.
Napínavý souboj byl předpovídán v kategorii chlapců 17 – 18 let. Všechny předpoklady se vyplnily a diváci tak mohli po celé tři dny sledovat krásný souboj mezi dvěma vycházejícími hvězdami českého amatérského golfu, obhájcem loňského prvenství Vítkem Novákem a jeho dlouhodobým rivalem Šimonem Zachem. Po prvním dnu měl Šimon Zach, úspěšný účastník loňského Faldo Series Asia Grand Final, ztrátu na Vítka Nováka 6 ran. Díky neustále se zlepšujícím ranám však dokázal ztrátu postupně umazávat. „Zlom přišel na třinácté jamce posledního kola, když Vítek zahrál do outu a rázem jsme byli stejně, na čtrnáctce jsem zahrál famózní ránu ze svahu a proměnil šestimetrový putt, najednou jsem vedl“, viděl klíčový okamžik celého turnaje Šimon Zach. Jeho hlavní konkurent pak ještě jednou chyboval a letošním absolutním vítězem v kategorii chlapců se tak o dvě rány stal Šimon Zach.