Rozhovor se Šimonem Zachem

Monday 30.06.2014

Rozhovor se Šimonem Zachem

Bezprostředně po dohrání posledního puttu jsme vyzpovídali Šimona Zacha, vítěze kategorie chlapců 17-18 let a zároveň absolutního vítěze Faldo Series Czech Championship. Společně s Maruškou Luňáčkovou, vítězkou dívčích kategorií, tak ovládl letošní telčskou zastávku této celosvětové série.

Faldoseries: Do závěrečného kola jsi nastupoval se ztrátou tří ran na Vítka Nováka, jaká byla tvoje taktika?
ŠZ: Na Vítka jsem si věřil, respektive jsem věřil, že můžu zahrát dobré kolo, samozřejmě jsem nevěděl, tak čekal jsem, jak se to vyvrbí. Měl jsem takový pomalý start, na prvních dvou jamkách jsem zahrál par a bogey, na dvojce jsem dal tři putty a rázem jsem prohrával o pět ran. Na trojce jsem zahrál neuvěřitelného eagla a najednou to začalo jít.

Faldoseries: Kde byl podle tebe nějaký zlomový okamžik, kde se rozhodlo, že letošním vítězem Faldo Series se staneš ty? Byl to ten eagle, který tě nakopl dopředu?
ŠZ: Potom, co jsem se eaglem dostal zpátky do hry, jsme se s Vítkem přetahovali, on na desítce minul krátký putt a pak na třináctce zahrál do outu a vyrobil double bogey a najednou jsme byli stejně. Na čtrnáctce jsem zahrál famózní ránu ze svahu a proměnil šestimetrový putt. Na tříparu šestnáctky pak Vítek zahrál ještě jedno smolné bogey a bylo hotovo.

Faldoseries: Měl jsi dnes i nějaké slabší chvilky, kdy jsi byl rád za zachráněný par?
ŠZ: Hrál jsem celý den dost soustředěně, spíše jsem měl hodně šanci na birdie, sice mi to nepadalo úplně podle představ, ale jsem spokojený.

Faldoseries: Když porovnáš dnešek s předchozími koly?
ŠZ: Dnes jsem měl ze tří kol zdaleka nejlepší pocit, první kolo 72, včera 70, dneska 68, každý jsem se zlepšoval o dvě rány. Škoda, že tu nejsme šest dní.

Faldoseries: Jaká byla atmosféra ve flajtu?
ŠZ: Atmosféra byla výborná, od dvanáctky s námi šlo i dost diváků, bylo to příjemný. S Vítkem to byl dobrý boj, až do konce.

Faldoseries: Víme o tobě, že hřiště v Telči znáš dobře, připravoval ses na Faldo nějak speciálně?
ŠZ: Minulý týden jsem tady byl hrát jamkovku a opravdu jsem si zkusil všechna zákoutí toho hřiště. Navíc jsem přijel před Faldem o dva dny dříve a trénovali jsme tady, myslím, že jsem se na turnaj připravil dostatečně.

Faldo Series: Jak tě baví hřiště v Telči.
ŠZ: Jamky kolem klubovny od dvanáctky do osmnáctky jsou moje oblíbené, jen mi to na nich během Faldo Series moc nešlo. Normálně, když se dostanu na dvanáctku tak potom už sázím jedno birdie za druhým.

Faldo Series: Dneska sis vybojoval letenku na celosvětové finále. Jak se těšíš do Greenbrier?
ŠZ: Těším se moc, doufám, že si to užiju jako vloni.